8 lutego 2024 (tak, dobrze czytacie 2024!) roku Adrianna Sułek-Schubert urodziła syna. Nie przeszkodziło jej to wziąć udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Na nich uczestnicząc w lekkoatletycznym siedmioboju zajęła bardzo dobre, 12. miejsce.
To jednak nie sam wynik, zresztą lepszy od wielu rywalek, które paryskiej imprezie podporządkowały cały czteroletni cykl treningowy, zasługuje na uwagę i uznanie. Na te zasługuje ambicja i determinacja Polki. Oczywiście Polka żałuje, że nie była w stanie włączyć się w rywalizacje o medal, a pytana o niego i swój wyczyn polegający na tak szybkim powrocie mówi:
Mam nadzieję, że to jest rekord świata mamusiek! Z czasem na pewno będę zadowolona z tego występu. Ale znacie mnie i wiecie, że jak mi ktoś czegoś takiego gratuluje, to usłyszy ode mnie tylko nieszczere „Dziękuję”. Z drugiej strony przepracowałam ten okres na sto procent, nie mam sobie nic do zarzucenia, a wynik mi pokazuje, w jakim miejscu jestem na teraz, dokładnie sześć miesięcy i jeden dzień po porodzie.
Jak dodaje nasza bohaterka w rozmowie z serwisem sport.pl:
Wolałabym przez te sześć miesięcy cieszyć się z bycia młodą mamą. To był najtrudniejszy okres mojego życia. Gdybym miała to zrobić drugi raz, to już bym tego nie zrobiła. Oczywiście mówię o powrocie w pół roku, a nie o urodzeniu syna!
Cieszymy się, że takie osoby przywdziewają nasze barwy narodowe. Występ Ady to inspiracja nie tylko dla kobiet, ale też dla nas wszystkich i dowód, że nie ma rzeczy niemożliwych. Trzymamy kciuki za 4 lata w Los Angeles!
/red./
Za: sport.pl
Foto: zrzut z ekranu/Youtube.com
—
Materiał powstał w ramach realizacji zadania „Centrum Edukacji i Mediów – Dom Edukacji Medialnej”. Środki na jego realizację pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO1.
—
Dom Edukacji Medialnej (DEM) to projekt, który został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu państwa (Ministerstwo Edukacji i Nauki) w ramach programu pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. W Domu Edukacji Medialnej odbywają się m.in. spotkania edukacyjne z udziałem młodych ludzi. W ramach funkcjonującego mini-studia nagraniowego są tworzone filmy o charakterze edukacyjnym oraz odbywają się spotkania i wywiady z gośćmi specjalnymi o tematyce edukacyjnej, patriotycznej, historycznej, medialnej i społecznej.