Czego obawiają się młodzi ludzie w Polsce? Jak wynika z niezwykle ciekawego, najnowszego raportu UCE Research i Rissify.pl pt. „Czego boją się młodzi Polacy?” są to: brak pieniędzy, wzrost kosztów życia i utrata pracy.
Badanie przeprowadzono wśród osób pomiędzy 18. a 35. rokiem życia. Młodzi wymienili ok. 40 potencjalnych czynników zagrożenia. Najczęściej w tym kontekście pada odpowiedź brak pieniędzy – 47,4%. Częściej obawiają się tego kobiety niż mężczyźni (49,3 proc. vs. 45,3 proc.).
Na drugim miejscu :katalogu obaw” jest lęk o wzrost kosztów życia – 27%. Na najniższym stopniu podium w zestawieniu znalazły się obawy o utratę pracy lub możliwości zarobkowania – 24%.
Stosunkowo często młodzi ludzie wskazują także odpowiedzi: rosnące ceny w sklepach – 23,9% oraz wysokie podatki – 23,6%.
Co znamienne jedynie 1,5% młodych Polaków niczego się nie obawia.
/red/
Za: bankier.pl
Foto: freepik.com
—
Materiał powstał w ramach realizacji zadania „Centrum Edukacji i Mediów – Dom Edukacji Medialnej”. Środki na jego realizację pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO1.
—
Dom Edukacji Medialnej (DEM) to projekt, który został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu państwa (Ministerstwo Edukacji i Nauki) w ramach programu pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. W Domu Edukacji Medialnej odbywają się m.in. spotkania edukacyjne z udziałem młodych ludzi. W ramach funkcjonującego mini-studia nagraniowego są tworzone filmy o charakterze edukacyjnym oraz odbywają się spotkania i wywiady z gośćmi specjalnymi o tematyce edukacyjnej, patriotycznej, historycznej, medialnej i społecznej.