Niedzielny poranek. Właśnie rozpoczął się drugi, a tym samym ostatni dzień Ogólnopolskiego Kongresu Nowych Mediów. Na młodych ludzi z całej Polski czeka intensywny czas poświęcony dyskusjom na temat współczesnych mediów.
Jak kreujemy się przez pryzmat nowych mediów? Między fikcją, prawdą a hejtem? – wizerunek w nowych mediach – na te i inne pytania, podczas pierwszego panelu dyskusyjnego, odpowie grono ekspertów. Są to: Anna Bonk (@trzymam_cie_za_slowo), ks. Sebastian Picur (@ks.sebastianpicur), prof. Klaudia Cymanow-Sosin, podins. Małgorzata Sokołowska (@z_pamietnika_policjantki), Aleksandra Pospieszałowska-Skuza (@a_ps89), moderuje Paula Jakubik.
Na uwagę zasługuje skład panelistów. Między innymi znaleźli się wśród nich: instagramerka, kapłan, ekspertka od komunikacji społecznej i mediów policjantka oraz nauczycielka. Osoby te łączą pracę zawodową z intensywną działalnością w mediach społecznościowych. Odczarowują rzeczywistość, łamią stereotypy i odpowiadają na trudne pytania.
Podczas dyskusji eksperci podkreślali, że media społecznościowe mogą być skutecznym środkiem trafiania do tłumu obserwujących. Szczególnie istotna jest jakość a nie ilość. Zachowanie autentyczności, a nie sztuczne kreowanie to klucz do sukcesu. Mimo wszystko, świat Internetu jest brutalny. Nie sposób uniknąć hejtu i mowy nienawiści.
Trudno jest czytać negatywne komentarze na swój temat w sieci, jednak nie przejmujmy się tym, jeżeli są to osoby, których nigdy nie poprosilibyśmy o radę. To sposób podinspektor Małgorzaty Sokołowskiej na radzenie sobie z hejtem. Dodatkowo myślmy co wrzucamy do sieci. Wykorzystujmy sieć do wielkich rzeczy, ale róbmy to z rozsądkiem.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.