Rosyjska armia niszczy własne obiekty w strategicznych miejscowościach opanowanych częściowo lub w całości przez Grupę Wagnera.
Rosjanie mieli dokonać ataku rakietowego na znajdujące się w Woroneżu składy paliw. Miasto znajduje się ok. 500 km od Moskwy.
W sieci błyskawicznie pojawiły się materiały wideo na których widać nadlatujące śmigłowce. Chwilę później pociski rakietowe uderzył w zbiorniki paliwa. W mieście wybuchła panika, co słychać na jednym z zamieszczonych nagrań. Jeden z materiałów został najprawdopodobniej nagrany przez dziecko, które zarejestrowało moment uderzenia pocisków w składy paliw w Woroneżu.
Russian military helicopters are bombing fuel depots held by the Wagner Group in the Voronezh region. #WagnerCoup #WagnerGroup #Russia #Putin pic.twitter.com/g0FF5lHFLN
— Paul Golding (@GoldingBF) June 24, 2023
Wpływ wojny na psychikę dzieci
Wojna ma katastrofalne skutki dla psychiki dzieci i młodzieży — takie przeżycia prowadzą bowiem do depresji, stanów lękowych, zespołu stresu pourazowego oraz wielu innych zaburzeń psychicznych, których skutki mogą być długofalowe.
Jak wskazuje dr hab., prof. Uniwersytetu SWPS Agnieszka Popiel, relacja na stres traumatyczny ma największą intensywność na samym początku wydarzeń, po czym emocje zaczynają się zmniejszać. Jeśli trwają powyżej 48 godzin, to mówimy już o ostrym zaburzeniu stresowym a powyżej miesiąca o pourazowym zaburzeniu stresowym. — Niestety tutaj nie mamy już daty końcowej. Są osoby, które cierpią z tego powodu do końca życia — zaznacza Popiel.