„Dzięki NFT zarobiłem 91 milionów dolarów w 90 dni!”

Niewymienialne tokeny robią ogromną furorę w internecie. Za każdym machnięciem palca przez media społecznościowe, wyświetlają się posty o NFT i kryptowalutach. Okazuje się, że jest to niesamowita możliwość zbicia fortuny, liczonej w milionach dolarów. Najlepsi zbierają największe żniwo w czasie sezonu. Ale kto jest najlepszy? Kto jest światowym guru NFT?

 

Kim jest Gary Vaynerchuk?

Gary Vaynerchuk jest amerykańskim przedsiębiorcą o kilkudziesięcioletnim doświadczeniu. Jak sam mówi: 

 

„W szkole byłem najgorszy, ale już za dzieciaka przejawiałem cechy przedsiębiorcy. Miałem to we krwi.”

 

Po napisaniu egzaminu SAT (odpowiednik amerykańskiej matury) naszło go pragnienie odwdzięczenia się swoim rodzicom za wszystkie lata, w których otrzymywał wsparcie z ich strony. Jego ojciec prowadził dobrze prosperujący sklep z winami – Wine Library. Młody Gary rozpoczął od ścierania blatu, a skończył na umiejętnym rozwijaniu biznesu winiarskiego. Chłopak dostrzegł nowy wynalazek – internet i media społecznościowe. Idąc za głosem serca, rozpoczął nagrywanie bloga o winach. Był przekonany o internecie jako nieograniczonej formie marketingu. Założył również sklep internetowy z winami, co dało możliwości rozwijania biznesu na skalę międzynarodową. Jak to się skończyło?

 

Dzięki swojej taktyce rozwijania biznesu za pomocą internetu i mediów społecznościowych, obroty Wine Library wzrosły z 3 milionów do 60 milionów dolarów! Widząc smykałkę do marketingu i brandingu, Gary założył własną agencję marketingową – VaynerMedia. Niosą wartość największym firmom na świecie w postaci wysokiej jakości marketingu internetowego w mediach społecznościowych. Jest również autorem książek o tematyce rozwojowej i marketingowej. Uważany za jednego z guru budowania marek w  internecie na mediach społecznościowych.

 

Nowa dekada 

Nadeszły lata dwudzieste. Nowa dekada – Nowe możliwości. Gary jest prawdopodobnym Nostradamusem w dziedzinach tj. internetu, metawersum, kryptowalut i niewymienialnych tokenów. Mówi o innowacyjności tych produktów i możliwości zbicia fortuny na nowych możliwościach technologicznych. 

 

– Pewnego dnia zadzwonił do mnie Gary i opowiedział mi o NFT. Mówił, że niewymienialne tokeny osiągną sukces, porównywalny do Facebooka i Bitcoina – wyznaje Logan Paul, amerykański twórca internetowy i aktor. 

 

NFT? Co to?

NFT (non-fungible token) to zasób cyfrowy w formie niewymienialnego tokenu opartego o technologię blockchain. Przykładem wymienialnego tokenu są kryptowaluty. Kupno NFT jest tym samym, co kupienie oryginalnego obrazu Picassa. Kupując go, masz pewność, że jest to ten jedyny, oryginalny obraz spod rąk konkretnego malarza. Niewymienialne tokeny są identycznie tym samym, tylko w wersji cyfrowej. Tak jak w przypadku Picassa jest malowidło na płótnie, w tym przypadku mamy do czynienia z cyfrowymi plikami ze zdjęciem, grafiką, filmem, memem, gifem lub tekstową, cyfrową deklaracją o prawie do posiadania danego przedmiotu. Dokonując zakupu klient otrzymuje certyfikat wiarygodności danego tokenu, co jednoznacznie świadczy o jego oryginalności. Kupując NFT z danej kolekcji, dołącza do klubu z ograniczoną liczbą miejsc. Mark Zuckerberg mówi o NFT jako przyszłości w świecie Metaverse. Ciekawe jak to będzie wyglądać?

 

A nie mówiłem?

W latach dziewięćdziesiątych mówił o przełomie, do którego przyczyni się poczta elektroniczna. Patrzyli na niego jak na szalonego. W pierwszych latach funkcjonowania Facebooka i internetu mówił, że ludzie będą zarabiać pieniądze w internecie.

 

– Pukali się w głowy, kiedy mówiłem o moich przewidywaniach. Śmiali się ze mnie, teraz ja się z nich śmieję i mówię: “A nie mówiłem?” – mówi Gary Vaynerchuk.

 

– Miałem rację, co do poczty elektronicznej, internetu i mediów społecznościowych. Teraz mówię o NFT i mocno wierzę w ten projekt. Nie obchodzi mnie to czy kupisz niewymienialne tokeny czy nie. Pamiętaj, że to będzie kolejny raz kiedy powiem: “A nie mówiłem?”.

 

A co powiedział Gary o NFT i możliwościach rozwoju cyfrowych kolekcji, opartych na technologii blockchain?

 

– W 90 dni zrobiłem 91 milionów dolarów przychodu na starcie NFT VeeFriends. Pierwsze 51 milionów zachowałem, co nastąpiło w ciągu jednego tygodnia. Następne 40 milionów dostałem dzięki 10% prowizji od każdej transakcji. Ostatniej nocy, kiedy spałem, zarobiłem 246 tysięcy dolarów na prowizjach od osób sprzedających sobie nawzajem moje NFT. Dziewięć miesięcy temu nie wiedziałem czym jest NFT. Ale co zrobiłem, gdy zrozumiałem, że coś jest na rzeczy? W szczytowym momencie mojego natłoku pracy, kiedy miałem tryliony spraw na głowie, kiedy próbuję kierować 9 miliardami innych biznesów, spędziłem 50 godzin ucząc się czym są tokeny NFT – opowiada.

 

Mało tego, Gary Vaynercuk jest jednym z najbardziej znanych sprzedawców NFT. Internauci zaskoczeni dokonaniami biznesmena w działce niewymienialnych tokenów, jednogłośnie okrzyknęli go guru NFT. 

 

Restauracja z biletami NFT

Gary stworzył własne kolekcje NFT i grupę, w której ludzie mogą kupować i sprzedawać swoje tokeny. Ostatnio ogłosił swój nowy projekt. W Nowym Jorku powstanie pierwsza na świecie restauracja, do której będą mogły wejść osoby posiadające niewymienialny token. W takim kierunku idzie świat. Jedni cieszą się, a drudzy płaczą. Jedno jest pewne – nowe możliwości to rozwój i zysk finansowy, a NFT jest taką możliwością. To dopiero początek. 

 

Więcej od autora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz także

Najnowsze

Polak potrafi czyli Uniwersytet Jagielloński z sensacyjnym odkryciem!

Innowacyjna metoda rozpoznawania bakterii oraz grzybów na zdjęciach pochodzących z mikroskopów świetlnych, opracowana na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest pierwszą na świecie pod względem szybkości. Wykorzystując...

Krakowski licealista rozchwytywany przez amerykańskie uczelnie

Michał Lipiec, uczeń krakowskiego V LO im. Witkowskiego w zeszłym roku zdobył trzy medale podczas międzynarodowych olimpiad. To jednak tylko ułamek jego sukcesów, które...

Bilety na mecze Polaków wyprzedane!

Po awansie Reprezentacji Polski na Euro 2024 byliśmy świadkami bardzo szybkiej sprzedaży biletów. Wielu fanów czuje się pokrzywdzonych. Polacy jako ostatni, po ekscytującej serii rzutów...

Kontrowersyjna koszulka reprezentacji Niemiec, koncern Adidas zabrał głos w tej sprawie!

Na koszulkach Reprezentacji Niemiec z numerem 44 zauważono podobieństwo do nazistowskiego symbolu SS. Adidas, UEFA i DFB nie widzieli nic niestosownego!  Mimo że do Euro...

(WIEM) Po co nam edukacja? Odpowiada dr hab. Klaudia Cymanow- Sosin

Czym jest edukacja, jakie są jej cele, jak budować relacje i skutecznie się komunikować. O tym wszystkim w ramach serii Warsztatów Innowacyjnej Edukacji Medialnej...

Studia za granicą. Jak się przygotować i jakie korzyści dają?

Marzysz o studiowaniu za granicą? Chcesz poszerzyć swoje horyzonty, nauczyć się nowego języka i zanurzyć się w innej kulturze? Oto kompleksowy przewodnik, który pomoże...

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej – porady dla młodych poszukujących pracy

Stoisz na progu dorosłości i właśnie wysłałeś swoje CV na wymarzoną pozycję. Gratulacje, to pierwszy krok do kariery marzeń! Ale co dalej? Rozmowa kwalifikacyjna...

Młodzi na rynku pracy – jakie wyzwania czekają pokolenie Z i Alfa

Wchodząc na rynek pracy, młodzi ludzie z pokoleń Z i Alfa stają przed wyzwaniami, które definiują ich drogę zawodową. W tym artykule przyglądamy się...